Ayşegül Kuşçuoğlu

  • Ayşegül Kuşçuoğlu
  • Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Beytepe 06800, Ankara, Türkiye
  • kuscuogluaysegul@gmail.com

Biyografi

1980 yılında Ankara’da doğdu. 2009 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli reklam ajansları ve yayınevlerinde grafik tasarımcı olarak çalışmıştır. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Ana sanat Dalında Yüksek Lisans yapmaya başlamış ve 2021 Yılında mezun olmuştur. Şu anda hala Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Ana sanat Dalında Sanatta Yeterlik Eğitimine devam etmektedir.
Lisans döneminde Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Biyoloji bölümü ile ortak bilimsel illüstrasyon çalışmalarına katılmış ve çeşitli akademik makaleler için bazı böcek türleri resimlemiştir. Çocuklara yönelik İllüstrasyon Çalışmaları, Karakter Tasarımı çalışmalarına hem uygulamalı olarak hem de akademik düzeyde devam etmektedir.
Akademik çalışmaların yanı sıra; Dilşah Özdinç Momo Yazı Estitüsü Resimli Çocuk Kitabı Yazarlık Eğitimi, Ankara Üniversitesin de Prof. Dr. Sedat SEVER tarafından verilen Çocuk Edebiyatı Seminerleri, ve Serhan Kansu Felsefenin Çocuk Hali ve Yaratıcı Yazarlık atölyelerinden eğitim almıştır.

Portfolyo'dan..

  • 1