Gülseren Akgül Güngör

Biyografi

1979 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilişim Teknolojileri ve Yazılımı Öğretmenliğinden, 2015 yılında da Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden Lisans, 2022 yılın da Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Yüksek Lisanstan mezun oldu. Yüksek Lisans tez konusu; “Okulöncesi Dönemi Resimli Çocuk Kitaplarında Mitolojik Öyküler Üzerinden Kavramların Anlatımı ve Bir Resimli Kitap Tasarımı” dır. Şuan aynı bölümde doktorasına devam etmektedir.

MEB de çocuk kitabı çizeri ve animatör olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra freelancer olarak animasyon ve illüstrasyon yapmaktadır.

Mercimek Çocuk ve Simurg 2019, Ezo ve Şahmaran 2020 yılında Kültür Bakanlığından Animasyon dalında destek almış çalışmalarıdır. 2022 yılında Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenmekte olan ‘Anifest’ çizgi film yarışmasında Ezo ve Şahmaran isimli animasyonuyla finale kalmıştır. 2021 yılında Yükselen Koleji PC4 eğitimleri için yazılmış, on iki kitaptan oluşan Yuko Maceraları serisini resimlemiştir. Yapmış olduğu illüstrasyonlarla karma sergilere katılmış olup, çeşitli sempozyumlarda çocuk edebiyatı konulu bildiriler hazırlamıştır.

Dilşah Özdinç Momo Yazı Estitüsü Resimli Çocuk Kitabı Yazarlık Eğitimi, Ankara Üniversitesin de Prof. Dr. Sedat SEVER tarafından verilen Yüksel Lisan ‘Çocuk Edebiyatı’ dersleri, Beliz Güçbilmez Tersine Mühendislik Atölyesi Yazmak için Okumak ve Serhan Kansu Felsefenin Çocuk Hali ve Yaratıcı Yazarlık atölyelerinden eğitim almıştır.

Portfolyo'dan..

  • 1